www.klor.cz

KLOR, stylový nábytek - Anglický styl bydlení (22.10.2017 - 01:16)

Encyklopedie > Anglický styl bydlení

Anglický styl bydlení

Dřevo, kvalitní materiály a několik dobře promyšlených doplňků vykouzlí útulný interiér v anglickém stylu. Vše, co jste o anglickém stylu bydlení potřebovali vědět, najdete v tomto článku.

V poslední době přibývá bytových designérů, kteří se při zařizování domů a bytů nechávají inspirovat Anglií. Tento oblíbený styl bydlení se následně přenáší do nejedné domácnosti. Výsledkem jsou velmi útulné prostory, které v sobě snoubí pohodlí, tradici i moderní technologie. Pokud se vám podobný styl líbí, máme pro vás pár tipů, jak svůj domov rychle proměnit k dokonalosti. 

Anglický venkovský styl bydlení i v Čechách

Pro anglický styl bydlení jsou typické měkké linie nábytku a spousta zajímavých textilních dekorací, záclon a závěsů, na nichž nesmí chybět květinové motivy a proužky. Velice oblíbený je takzvaný britský venkovský styl, který už dávno opustil britský venkov a cestu si našel také do městských domů a bytů po celém světě. Jeho obliba stále stoupá a není se čemu divit. Jakmile totiž vstoupíte do domu zařízeného po vzoru britských venkovanů, dýchne na vás nezaměnitelná atmosféra plná čistoty a pohodlí.

Inspirace královnou Viktorií

Mnoho designerů nedá dopustit také na viktoriánský styl bydlení, který je „odnoží" anglického stylu. Tomuto noblesnímu stylu bydlení dala jméno královna Viktorie a ve viktoriánském stylu své domovy zařizují nejen Angličané již zhruba od poloviny devatenáctého století. V porovnání s britským venkovským bydlením vám dům zařízený ve viktoriánském stylu může přijít více strohý. Je to však jen první dojem, ve skutečnosti se viktoriánský styl vyznačuje noblesou, spoustou pečlivě vybraných doplňků, soch nebo jiných uměleckých děl a opět mu nechybí textilie. I když jsou oproti anglickému venkovskému stylu bydlení v tlumenějších barvách.

I přes své rozdíly jsou oba anglické styly bydlení úchvatné a byla by škoda si je nepustit i do svého domova. Pár kousků nového luxusního nábytku vaše bydlení zcela jistě zútulní a dodá mu styl s nádechem britské elegance.

Pohodlná sedačka je základ

To, na čem Angličané rozhodně nešetří a co dělá z jejich bytu opravdu útulný domov je kvalitní sedačka. Sedací soupravy v anglickém stylu jsou velmi pohodlné a elegantní zároveň. Ve své podstatě jsou pravým opakem futuristicky vyhlížejících sedaček v minimalisticky a zařízených interiérech. Bývají potaženy kvalitními textiliemi, obvykle s květinovými vzory a nikdy na nich nechybí polštáře. Jakmile spatříte sedačku v anglickém stylu, budete mít téměř jistě chuť se na ní pohodlně uvelebit, zapomenout na všední starosti a snít. Třeba právě o výletu do staré Anglie.

Kuchyně v anglickém stylu

Vaše kuchyň se k nepoznání promění, pokud si do ní pořídíte nový jídelní stůl. Ten po vzoru Angličanů bývá velice často vyroben z kvalitního dubového dřeva, vzácného ořechového dřeva nebo borovice, opět jsou pro něj typické oblé linie a na židlích zpravidla nesmí chybět klasické čalounění.

Dominatou kuchyně v britském interiéru bývá také vysoký prosklený příborník, v němž můžete mít uložen třeba porcelán po babičce, na který nedáte dopustit.

Luxusní pracovna v anglickém stylu

Anglický styl si můžete pustit také do své pracovny či kanceláře. Výjimečným soliterém vaší kanceláře může být osobitý psací stůl se zásuvkami a bočními skříňkami, do kterých spolehlivě uložíte vše, co potřebujete mít neustále po ruce a vaše pracovní plocha bude neustále perfektně uklizená. Uvidíte, že vás bude napadat jedna kreativní myšlenka za druhou a váš vytříbený vkus jistě ocení nejen kolegové, ale také vaši klienti.

Typický doplněk britských interiérů - stylové hodiny

Anglického stylu bydlení se nemusíte vzdávat ani v případě, že nemáte v plánu mnoho nového nábytku pořizovat. Váš domov či kancelář promění i drobné dekorace. Eleganci jednotlivým pokojům dodáte díky typickým textiliím, závěsům a záclonám. To, co by v bytě či domě inspirovaném Anglií rozhodně nemělo chybět, jsou kvalitní hodiny. Vysoké, skříňové hodiny, které vás ochromí svou dokonalou linií a dokonale propracovanými detaily.  Při pohledu na ně budete mít pocit, jako by se na chvíli zastavil čas, přesto, že jejich poklidný nepřestávající tikot je známkou toho, že vše běží tak, jak má.

 

Stylový anglický interiér vždy dotvářejí četné doplňky

Prohlédněte si více anglického nábytku zde.